fbpx
skip to Main Content

Automatyczne odpowiedzi na Facebooku

Automatyczne odpowiedzi na Facebooku to świetna ale mało używana funkcja messengera dla Twoje firmy. Dobrze zaprogramowana potrafi być bardzo pożytecznym narzędziem do generowania nowych klientów!

Automatyczne odpowiedz na Facebooku – prawie jak chatbot!

Facebook daje nam możliwość wprowadzenia kilku istotnych zmian w działaniu messengera na naszej stronie biznesowej. Mają one na celu nawiązanie interakcji z klientem i uatrakcyjnienie naszego fanpagea. Te najprostsze umożliwiają wysłanie krótkiej inforamcji do klienta, a te bardziej skomplikowane, umożliwiają zautomatyzowaną rozmowę i mogą prowadzić nawet do automatycznego pozyskania danych klienta! Aby je ustawić trzeba wejść w skrzynkę odbiorczą będąc zalogowanym na naszej stronie biznesowej i wybrać opcję automatycznych odpowiedzi:

Automatyczne odpowiedzi na Facebooku

Na początku zajmiemy się podstawowymi i najprostszymi opcjami odpowiedzi, których ustawienie zajmie Wam dosłownie kilka minut.

Wiadomość o nieobecności (sekcja Przywitaj klientów)  to najprostsza forma auto odpowiedzi. Jeśli nie jesteśmy akurat przy naszym koncie biznesowym na Facebooku możemy wyświetlić naszym klientom dowolną wiadomość. Z reguły będzie to informacja taka, jak: Dzień dobry, w taj chwili nie jesteśmy przy komputerze ale zostaw nam swoją wiadomość i odpiszemy jak najszybciej”. Standardowa odpowiedź, która jednak w dzisiejszych czasach wydaje się być niewystarczająca i raczej nie zachęca do dalszej konwersacji.

Automatyczną odpowiedź – to odpowiedź na dowolne zapytanie klienta w momencie, gdy nie ma Was przy komputerze. Tutaj również można skorzystać z najprostszych regułek, takich jak: Dziękujemy za Twoje pytanie, odpowiemy jak najszybciej”. Automatyczne odpowiedź jest prosta i szybka do ustawienia ale również nie zapewni nam efektu WOW.

Automatyczne odpowiedz na Facebooku: nawiąż kontakt z klienem!

Dwa pierwsze warianty wydają się dość proste i raczej nie działają zbyt dobrze na potencjalnych klientów. Dużo ciekawsze okazują się kolejne funkcje do wyboru:

Pytania do potencjalnych klientów – to już naprawdę ciekawe rozwiązanie, przypominające swoim zachowaniem prostego bota. Umożliwia krótką, automatyczną rozmowę z klientem i w przypadku dobrze skonfigurowanych pytań pozwoli nawet pozyskać jego dane! Do wyboru w tej sekcji mamy: wprowadzenie, monit pytania, pytania z opcjami odpowiedzi, pytania z krótką odpowiedzią, czy pytania o dane kontaktowe, takie jak email czy telefon. To naprawdę bardzo efektywne narzędzie! w przypadku naszego auto bota dialog wygląda obecnie w ten sposób:

Konto firmowe na instagramie 5

Po powitaniu klienta nasz „bot” (piszemy to w cudzysłowie, bo nie jest to taki profesjonalny bot, którego zbudować możemy w oparciu na narzędzia takie jak chatfuel) zadaje klientowi pytania i jednocześnie przedstawia możliwe warianty odpowiedzi:

Jak możemy Ci pomóc w rozwoju biznesu:

 • Chcę rozwijać i promować business online.
 • Opiszę swój pomysł…

Jak myślisz, czego potrzebuje Twoja firma?

 • Chcę zdobyć kontakt do klientów online
 • Chcę zacząć działać w social mediach
 • Chcę zwiększyć sprzedaż online
 • Wszystkie powyższe opcje

Jaki budżet przeznaczasz miesięcznie na marketing w sieci?

 • nie prowadzimy działań online
 • do 1000 zł
 • od 1000 zł do 5000 zł
 • powyżej 5000 zł

Następnie prosi o podanie strony internetowej klienta i numeru kontaktowego. W ten sposób możemy pozyskać dane potencjalnych klientów, nawet jeśli nie jesteśmy online. Narzędzie jednocześnie wygląda bardzo profesjonalnie, jest dużą odmianą od standardowych autoresponderów i ma bardzo dobrą konwersję (klienci chętnie odpowiadają na pytania i zostawiają dane).

Najczęściej zadawane pytania to alternatywa, która pozawala klientowi w interaktywny sposób wybrać z grupy najczęściej zadawanych pytań. Definiujemy je samodzielnie. Jest to bardzo dobry sposób na przedstawienie swojej firmy i pokierowanie klienta, w stronę która nas interesuje. Kolejne auto odpowiedzi, z których warto skorzystać, a których działanie jest dość oczywiste to

 • Odpowiedź na opinię o naszej stronie (negatywną i pozytywną)
 • Odpowiedź na zgłoszenie oferty pracy (którą wcześniej musimy opublikować)
 • Przypomnienia o spotkaniu

Czy takie rozwiązanie sprawdzi się w Twojej firmie?

Wiemy jak znaleźć klientów dla Twojej firmy

  Co możemy dla Ciebie zrobić?

  #leadgeneration
  #landingpage
  #social_media
  #mailing
  #kreacja

  Dlaczego saledesk?

  #indywidualne_podejście
  #wymierne_efekty
  #szybkie_działanie
  #profesjonalizm
  #elastyczność

  Nasz HQ:

  al. Wojska Polskiego 52
  05-800
  Pruszków

  Back To Top